Stodoła na wesele

Stodoła na rustykalne wesele mazowieckie

Z roku na rok coraz popularniejszym miejscem na organizację wymarzonego ślubu i przyjęcia jest stodoła na wesele. Tendencja ta jest szczególnie widoczna w okolicach Warszawy. Jeszcze 10 lat temu żadna ze stodół w województwie mazowieckim nie była przystosowana do organizacji przyjęcia weselnego. Dzisiaj mamy już spory wybór i w każdym kolejnym roku pojawia się nowe, piękne, rustykalne miejsce.

Wielu młodych ludzi stroni od tradycyjnych wesel. Swobodniej czują się w atmosferze luzu i w wiejskim plenerze niż w marmurach ekskluzywnego pałacu. Organizując uroczystość ślubną, uciekają od zgiełku miasta i wybierają naturę. Stodoły weselne i ich najbliższe otoczenie tworzą rustykalny klimat, w którym pary młode łapią głębszy oddech, bardziej świadomie i radośnie przeżywają dzień ślubu, bez zbędnego pośpiechu.

Wesele w stodole odbywa się w duchu „slow wedding”. Miejsca te sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz, spacerowaniu po gospodarstwie, rozmowach pod gołym niebem, huśtaniu się na hamakach czy sączeniu drinków na leżakach. Harmonogram rustykalnego wesela w stodole nie jest napięty i nie trzeba gonić za kolejnymi atrakcjami weselnymi. Możesz odetchnąć, poczuć się, jak na wakacjach. Owszem, jest czas, który spędza się we wnętrzach za stołami i na parkiecie, ale tańce i jedzenie nie są głównymi atrakcjami wesela.

Lista wszystkich stodół weselnych w okolicach Warszawy

W samej Warszawie nie znajdziecie stodoły, w której zorganizujecie wymarzone wesele, ale w najbliższych okolicach jest ich kilka i wszystkie są bardzo klimatyczne, utrzymane w klimacie rustykalnym. Tylko w województwie mazowieckim doliczyłem się ośmiu stodół weselnych, które szczegółowo opisuję poniżej.

Alternatywne miejsca na wesele w stylu rustykalnym

Marzy Ci się wesele blisko natury w stylu rustykalnym a jednocześnie poszukujesz miejsca nieco odmiennego od tradycyjnej stodoły weselnej? A może planujesz większe przyjęcie, którego nie pomieści żadna z prezentowanych stodół? Równie dobrym miejscem na rustykalne wesele będzie stary dworek, spichlerz, wiejska chata lub winnica.  Ważne, aby obiekt oddalony był od zgiełku miasta i posiadał rozległy zielony teren. Poniżej przedstawiam dodatkowych 10 alternatywnych miejsc na wesele w stylu rustykalnym w okolicach Warszawy.

Stodoła na wesele Folwark Ruchenka

Folwark Ruchenka Barn House

Folwark Ruchenka jest gospodarstwem o bardzo bogatej, blisko 100-letniej historii. Został wybudowany w latach 30 zeszłego wieku przez pradziadków gospodarzy. Przesympatyczni właściciele Lena i Marcin kilka lat temu przystosowali stodołę na potrzeby organizacji przyjęć weselnych stylu rustykalnym. Stodoła na wesele zyskała duże przeszklenia i przesuwne drzwi, przez które wychodzi się na duży 70-metrowy taras. W czasie wesela pełni on funkcję parkietu i strefy chillout’u. To jedno z niewielu miejsc w okolicach Warszawy przystosowanych do zabawy pod gołym niebem. Atmosfera tego rustykalnego miejsca jest wyjątkowa. Po przekroczeniu bram Folwarku Ruchenka troski odchodzą w zapomnienie. Tutaj czas inaczej płynie. Poza licznymi hamakami i leżakami można skorzystać z kąpieli w balii. Na uwagę zwracają oryginalne polne domki. Są malutkie, drewniane z dużymi przeszkleniami, przeznaczone dla dwóch osób. Na całym polu stoi ich dwadzieścia.

Folwark Ruchenka – Rustykalny ślub i wesele w stodole: vascoimages.pl/slub-humanistyczny-folwark-ruchenka
Plenerowy ślub tysiąca i jeden uśmiechów w Folwarku Ruchenka: vascoimages.pl/folwark-ruchenka-slub-plenerowy

Powierzchnia stodoły: 170m2
Max. liczba gości na weselu: 140
Odległość od Warszawy: ok. 85km
Liczba miejsc noclegowych: 50 (polne domki i pokoje gościnne)

Folwark Ruchenka

Ruchna 185
07-100 Ruchna
tel: 600 668 998
folwarkruchenka.pl


Stodoła na wesele Cicha 23 Mała Stajnia

Cicha 23

Cicha 23 to miejsce będące oazą ciszy i spokoju, z mnóstwem zieleni, otoczone lasem. Położone jest najbliżej Warszawy ze wszystkich prezentowanych stodół na wesele, w Markach, ledwie 20km od Centrum Warszawy. Na terenie Cicha 23 znajdują się dwa obiekty, w których możecie zorganizować wymarzone wesele w stylu rustykalnym: Duża Stajnia i Mała Stajnia, będące dawniej starą cegielnią i stadniną koni. Ich klimat, otoczenie i architektura są bardzo zbliżone do typowych stodół weselnych. To, co wyróżnia Cichą 23 to naturalność, estetyka, spójność. Każdy przedmiot, każda deska czy cegła ma tu swoją historię. Spacerując po terenie Cichej napotkacie przepiękne sofy, fotele, stoły czy lustra, w większości stare poddane renowacji. Wieczorem cały teren jest klimatycznie oświetlony przez wiszące nad głowami girlandy.

Mała stajnia ma bardziej rustykalny charakter. Z zewnątrz porośnięta jest przez dzikie wino. Przynależą do niej dwa tarasy i zielona strefa z leżakami. Wewnątrz małej stajni jest nie mniej zielono jak na zewnątrz. Sala udekorowana jest paprociami bądź iglakami a jedną ze ścian porasta bluszcz. Na ścianach Dużej Stajni widoczna jest surowa cegła, która nadaje obiektowi charakter bardziej industrialny. Wnętrze porasta bluszcz a z podłogi wyrastają najprawdziwsze drzewa (!). Dodatkowo przestrzeń zdobią paprocie lub iglaki. Przed stajnią na gości czeka strefa chillout: dwie altanki, dwa tarasy i mnóstwo zieleni.

Ślub w plenerze i wesele w stodole Cicha 23: vascoimages.pl/cicha23-slub-w-plenerze-wesele
Cicha 23 – Rustykalne wesele w Małej Stajni: vascoimages.pl/wesele-cicha-23-mala-stajnia

Max. liczba gości na weselu: 140 (Mała Stajnia), 180 (Duża Stajnia)
Odległość od Warszawy: ok. 10km
Liczba miejsc noclegowych: 8 (4 dwuosobowe namioty – Kimura Glamping)

Cicha 23

Cicha 23
05-270 Marki
tel: 532 144 777
cicha23.pl


Wesele w stodole Osada Młyńska

Osada Młyńska

Osada Młyńska jest zabytkowym folwarkiem o powierzchni 8 ha. Pierwsze zabudowania dworskie i budynki gospodarcze powstały tu już 500 lat temu, a w XIX w. folwark przemianowano na młyńską osadę. W centralnej części znajduje się brukowany dziedziniec, wokół którego mieści się 10 zabytkowych budynków. Na terenie znajduje się sad jabłoniowy, park ze starodzewiem i oczywiście piękna stodoła na wesele.

Stodoła w Osadzie Młyńskiej jest największą drewnianą stodołą w województwie mazowieckim. Nie tylko stodoła weselna, ale i cała przestrzeń jest doskonale przystosowana do organizacji ślubów i przyjęć weselnych w stylu rustykalnym. Przebywając w Osadzie poczujecie się jak w baśniowej krainie. Tu czas się zatrzymał. Osada oczarowuje i przywołuje na myśl obrazy ze starych filmów i dzieciństwa. Snopy siana i drewniane skrzynie zamiast ław i krzeseł, girlandy nad parkietem znajdującym się na zewnątrz stodoły, żyrandol i makrama zawieszone na drzewie, stary wóz będący pomieszczeniem pary młodej to tylko nieliczne przykłady niezwykłej kreatywności właścicieli Osady. Rustykalnych rekwizytów z początku XX w. i z czasów PRL jest tu bez liku.

Wesele w stodole – Osada Młyńska w Oryszewie: vascoimages.pl/wesele-w-stodole-osada-mlynska

Powierzchnia stodoły: 270m2
Max. liczba gości na weselu: 200
Odległość od Warszawy: ok. 50km
Liczba miejsc noclegowych: dostępne pole namiotowe

Osada Młyńska

Oryszew 9
96-317 Oryszew Osada
tel: 502 612 773
osadamlynska.pl


Stodoła na wesele Oczyszczalnia

Oczyszczalnia Miejsce

Oczyszczalnia jest to zabytkowa stodoła na wesele, która została przewieziona do województwa mazowieckiego ze wsi na Mazurach. Została przebudowana i odrestaurowana  na potrzeby organizowania w niej przyjęć weselnych w stylu rustykalnym. Wielkość i nowoczesny, ale utrzymany w duchu minimalizmu design, robi wrażenie na przyjezdnych. Obiekt oddalony od innych zabudowań zewsząd otoczony jest łąkami i drzewami a na terenie mieści się malowniczy staw. Panujący tu spokój i bliskość natury ma sprawić, że odetchniesz. Oczyszczalnia oczyszcza cało i umysł.

Dzięki dużym przeszkleniom wnętrza stodoły weselnej są jasne. Mnóstwo podwieszonych kwiatów w doniczkach, tapety w brzozy i prostota tworzą rustykalny klimat i sprawiają, że jest tu przytulnie. Sala główna połączona jest z jadalnią i szklarnią, do której przechodzi się przez rozsuwane drzwi. Szklarnia jest przestronnym, bardzo wysokim pomieszczeniem, które znakomicie się sprawdzi jako miejsce taneczne. Stodoła weselna posiada 10 pokoi, każde o innym charakterze. Noszą nazwy cnót, grzechów lub świętych. Stąd też wzięła się dawna nazwa Stodoła Wszystkich Świętych.

Powierzchnia stodoły: 145m2 (główna sala), 70m2 (parkiet)
Max. liczba gości na weselu: 120
Odległość od Warszawy: ok. 45km
Liczba miejsc noclegowych: 38 (19 pokojów dwuosobowych)

Oczyszczalnia

Ludwików 26a
96-515 Teresin
tel: 606 830 585
www.oczyszczalniamiejsce.pl


Wesele w stodole Borucza 43

Stodoła Borucza 43

Na skraju lasu, z malowniczym widokiem na staw i łąkę stoi Borucza 43 – nowoczesna stodoła na wesele w okolicy Warszawy. Budynek jest połączeniem tradycji (drewniana konstrukcja, komin ze starej cegły) z nowoczesnością (duże przeszklenia, antracytowy dach) i przykładem designu w najlepszym wydaniu. Staw z pomostem i piaszczystą plażą, brzozowy zagajnik, rozległa łąka, stare dęby, długie na 200m świetlne girlandy zachęcają nie tylko do zaplanowania tu wesela w stodole, ale też ceremonii ślubnej w plenerze. To miejsce w całości przystosowane jest do uroczystości ślubnych w duchu „slow weeding”. Piękne otoczenie wprawi Cię w dobry nastrój i sprawi, że przeżyjesz tu niezapomniane chwile.

Powierzchnia stodoły: 200m2
Max. liczba gości na weselu: 100
Odległość od Warszawy: ok. 50km
Liczba miejsc noclegowych: 5 pokoi

Stodoła Borucza 43

Borucza 43
05-282 Borucza
tel: 574 072 023
stodolaborucza43.pl


Stodoła na wesele Czereśniowy Sad

Stodoła Czereśniowy Sad

Stodoła Czereśniowy Sad to nowe miejsce na wesele w stylu rustykalnym w województwie mazowieckim. Nie u Grażyny, ale w Grażynie nieopodal Warszawy można od niedawna bawić się na weselach w stodole. Budynek przez lata stał opuszczony i czekał na lepsze czasy. Potencjał miejsca odkryli obecni właściciele, którzy zaopiekowali się terenem i wyremontowali klasyczną drewnianą stodołę. W otoczeniu obiektu znajdują się grójeckie sady jabłoni i czereśni, od których wzięła się nazwa Czereśniowy Sad. Do stodoły weselnej przylega zadaszony taras, gdzie goście mogą tańczyć do późnych godzin nocnych. Wnętrze stodoły oświetlają kryształowe żyrandole i świetlne girlandy. Rustykalnego charakteru nadają proste drewniane stoły i krzesła i przede wszystkim ręcznie robione szydełkowe dekoracje.

Powierzchnia stodoły: 200m2
Max. liczba gości na weselu: 170
Odległość od Warszawy: ok. 55km
Liczba miejsc noclegowych: 18

Stodoła Czereśniowy Sad

Grażyna 9
05-660 Grażyna
tel: 695 333 009
stodolaczeresniowysad.pl


Dom w Przepitkach

Gmina Nowe Miasto, ale posiadłość typowo wiejska. Pośrodku rozległego 9-hektarowego gospodarstwa stoją dwa domy, warsztat, drewutnia, stodoła, kurnik, obora, a także mieści się staw i sad. Rosnąca popularność rustykalnych wesel w stodole zainspirowała gospodarzy do otworzenia własnego obiektu, który nazwano: „Dom w Przepitkach”. Stodoła na wesele połączona jest z altaną. Jest to spokojne, ciche miejsce otoczone lasem. Panujący tu sielski i anielski nastrój w połączeniu z oryginalnymi wnętrzami sprawiają, że Dom w Przepitkach szybko stał się jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc na wesele w stylu rustykalnym w okolicach Warszawy. Cztery przyjacielskie koty i dwa psy z pewnością umilą pobyt młodej parze i jej gościom.

Ślub i wesele blisko natury w Domu w Przepitkach: vascoimages.pl/slub-wesele-dom-w-przepitkach

Powierzchnia stodoły: 220m2
Max. liczba gości na weselu: 130
Odległość od Warszawy: ok. 70km
Liczba miejsc noclegowych: 12

Dom w Przepitkach

Przepitki 2
09-120 Nowe Miasto k. Płońska
tel: 500 250 930
www.facebook.com/domwprzepitkach


Wesele w stodole Sielsko Anielsko

Sielsko Anielsko Szklana Stodoła

Sielsko Anielsko to 50-arowy zielony teren z rozbudowaną strefą chillout, wiatą grillową, leśnym zakątkiem przeznaczonym na ceremonię ślubną, atrakcjami dla dzieci: parkiem linowym i placem zabaw i z licznymi rustykalnymi dekoracjami. Sercem Sielsko Anielsko jest Szklana Stodoła weselna. Stworzony od podstaw lokal o drewnianej konstrukcji z dużymi przeszkleniami łączy w sobie walory szklarni i stodoły na wesele. Do obiektu przylegają dwa tarasy. Pierwszy świetnie sprawdza się jako parkiet. Drugi nieco mniejszy pełni rolę strefy odpoczynku. Większy taras posiada dyskretne zadaszenie pomocne podczas niepogody. Miejmy jednak nadzieję, że słońce dopisze, bo ogród sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz na łonie natury.

Powierzchnia obiektu: 192m2
Max. liczba gości na weselu: 150
Odległość od Warszawy: ok. 60km
Liczba miejsc noclegowych: 28

Sielsko Anielsko

Niesadna-Przecinka 33
08-440 Niesadna
tel: 502 272 754
sielsko-anielsko.pl


Stodoła Lipowe Siedlisko

Jeśli marzycie o weselu w stodole blisko natury, bez nadęcia i sztywnych standardów, nie mogliście trafić lepiej! W Lipowym Siedlisku zorganizujecie wymarzone przyjęcie na własnych zasadach. Siedlisko to nie tylko stodoła na wesele, ale i domek z bali dla nowożeńców i świadków, zadaszony parkiet do tańczenia oraz dwa budynki (obora i spichlerz) z odnowionymi pokojami dla gości. To duża przestrzeń, która zapewni Wam mnóstwo luzu i swobody. Same budynki znajdują się w bliskim sąsiedztwie, dzięki czemu tworzą kameralną i przytulną zabudowę. Stodoła weselna Lipowe Siedlisko znajduje się około 90 km od Warszawy i Lublina – trasę tę łatwo pokonacie samochodem, czy koleją. W nieco ponad godzinę przeniesiecie się z tętniącego życiem miasta w spokojne zacisze pośród łąk i lasów.

Powierzchnia obiektu: 190 m² + 100 m² tarasu do tańczenia
Max. liczba gości na weselu: 150
Odległość od Warszawy: ok. 90km
Liczba miejsc noclegowych: 22 + 130 w okolicy

Stodoła Lipowe Siedlisko

Kobusy 6
08-460 Kobusy
tel: 697 846 490
lipowesiedlisko.plRustykalne miejsce na wesele Szklarnia Grodzisk

Szklarnia Grodzisk

Szklarnia Grodzisk to obiekt nowoczesny, jednocześnie nawiązujący do tradycji. Jest znacznie większy od stodoły na wesele, dzięki czemu jest w stanie pomieścić aż 190 gości. Niewiele jest tak dużych lokali w okolicach Warszawy. Dodatkowym atutem, jak na szklarnię przystało, są wielkie przeszklenia wpuszczające mnóstwo dziennego światła. Bryła i design lokalu zdradzają zamiłowanie właścicieli do stylu skandynawskiego i rustykalnego. Wszystko jest tu urządzone w dobrym guście. Na stołach z pewnością nie znajdziesz kolorowych i plastikowych butelek koncernu Coca-Cola, białych obrusów czy ozdobnych pokrowców na krzesła. Dominuje drewno i szkło. Nie brakuje tu pomysłowych rozwiązań, których nie uświadczysz w żadnym innym rustykalnym miejscu na wesele. Gospodarze oferują stolik w formie roweru holenderki, na którym można ustawić bar lemoniadowy.

Obok szklarni stoi mały drewniany obiekt w kształcie stodoły. To tutaj odbywają się ceremonie ślubne w plenerze. Obiekt pozbawiony jest ścian i dachu, a konstrukcja jest delikatna, estetyczna i… bardzo fotogeniczna. Właściciele pomyśleli też o zadaszeniu na wypadek złej pogody. Na koniec dodam jeszcze, że jedzenie jest fenomenalne. Prawdziwa uczta dla podniebienia.

Szklarnia Grodzisk – ślub w plenerze i wesele w stylu rustykalnym: vascoimages.pl/szklarnia-grodzisk-slub-wesele

Powierzchnia obiektu: 400m2
Max. liczba gości na weselu: 180
Odległość od Warszawy: ok. 30km
Liczba miejsc noclegowych: 12 (6 pokoi dwuosobowych)

Szklarnia Grodzisk

ul. 3 Maja 4
05-825 Grodzisk Mazowiecki
tel: 885 450 800
szklarniagrodzisk.plRustykalne miejsce na wesele Zacisze Anny Korcz Pomiechówek

Zacisze Anny Korcz

Zacisze Anny Korcz jest chyba najładniej położonym miejscem w stylu rustykalnym ze wszystkich w okolicach Warszawy. Aby dostać się do Zacisze, trzeba zjechać w Pomiechówku z drogi krajowej nr 62 i aż przez 3 km jechać drogą wiodącą przez las. Kiedy już wysiądziesz z samochodu złapiesz tu głębszy oddech. Lokal położony jest w malowniczym parku krajobrazowym nad rzeką Wkrą. Ponad pięciohektarowy zielony teren kryje w sobie nutkę magii i mnóstwo dobrej energii. W centralnej części ogrodu stoi wielki dąb. To tutaj tuż pod konarami zabytkowego drzewa odbywają się śluby plenerowe. Trudno o piękniejsze okoliczności na ceremonię ślubną.

Wielkim walorem Zacisza są wielkie przeszklenia, przez które bezpośrednio wpadają promienie zachodzącego słońca. Widok zza stołów na ogród jest przepiękny. Podobnie jak w stodołach weselnych są tu drewniane, naturalne elementy i dekoracje, które nadają miejscu rustykalny charakter. W Zaciszu możesz przespacerować się wzdłuż rzeki, rozsiąść się wygodnie w ogrodowym fotelu na tarasie lub pohuśtać się na drewnianej huśtawce. Po zmroku ogród rozświetlają i nadają mu klimatu girlandy żarówkowe.

Rustykalny ślub w plenerze i wesele w Zaciszu Anny Korcz: vascoimages.pl/zacisze-anny-korcz-rustykalny-slub-wesele
Zacisze Anny Korcz – Plenerowy ślub i wesele w stylu boho: vascoimages.pl/plenerowy-slub-zacisze-anny-korcz

Max. liczba gości na weselu: 250
Odległość od Warszawy: ok. 40km
Liczba miejsc noclegowych: 8 (4 pokoje dwuosobowe)

Zacisze Anny Korcz

Czarnowo 230
05-180 Pomiechówek
tel: 513 651 651
zacisze-pomiechowek.plRustykalne miejsce na wesele Wierzbowe Ranczo

Wierzbowe Ranczo

Wierzbowe Ranczo oddalone jest od najbliższej asfaltowej drogi 200m pasmem lasu. Słowo „ranczo” nieprzypadkowo znajduje się w nazwie miejsca. Mieści się tu bowiem stadnina nadzwyczaj ciekawskich koni, które podczas wesela wystawiają głowy ze swoich boksów i obserwują bawiących się gości. Wierzbowe Ranczo stodołą weselną nie jest, ale… powstało na fundamentach starej drewnianej stodoły. Obiekt składa się z oranżerii i sali bankietowej. Murowana oranżeria z zewnątrz wykończona jest drewnem. Ma wielkie przeszklenia, dzięki którym podczas rozmów przy posiłku oświetlać Cię będą promienie wieczornego słońca. Pomieszczenie jest wysokie, a w centralnej jego części znajduje się ogromny kominek. Połączona z oranżerią sala bankietowa jest mniejsza i przeznaczona do zabaw tanecznych. Wazony, słoiczki, plastry drewna i inne dekoracje nadają miejscu rustykalnego charakteru.

Jeśli planujesz ślub w plenerze, wierzbowa altana w ogrodzie jest idealnym miejscem na ceremonię zaślubin. Gałęzie wierzby tworzące żywą kopułę nadadzą Twojej uroczystości magicznego klimatu. Świetne jedzenie, przemiła obsługa i pomocna podczas organizacji wesela managerka lokalu to dodatkowe atuty, które mogą skłonić do wybrania Wierzbowego Ranczo na swoje wymarzone wesele w stylu rustykalnym.

Wesele w stylu rustykalnym w Wierzbowe Ranczo: vascoimages.pl/wierzbowe-ranczo-wesele-w-stylu-rustykalnym

Max. liczba gości na weselu: 130
Odległość od Warszawy: ok. 45km
Liczba miejsc noclegowych: 36 pokoi hotelowych

Wierzbowe Ranczo

ul. Radziejowicka 87
96-316 Międzyborów
tel: 691 475 000
wierzboweranczo.pl


Rustykalne miejsce na wesele Ogród Babette

Ogród Babette

Zadzwonił do mnie kuzyn i zapytał, jakie miejsce w stylu rustykalnym mógłbym mu polecić w okolicach Warszawy. „Nie chcemy jednak żadnej stodoły na wesele” – dodał. Zaproponowałem Ogród Babette. Rok później po raz pierwszy od wielu lat bawiłem na weselu bez aparatu – wspaniałe doświadczenie. Ogród Babette to wiejski dworek z licznymi rustykalnymi akcentami: drewnianymi krzesłami, przyozdobionymi zielenią lampami czy kolorowymi okiennicami. Dominują tu naturalne materiały jak drewno i cegła. Na zewnątrz na gości czeka rozbudowana strefa chillout z leżakami, kanapami, stolikami i barem. Oczywiście przewidziane jest także miejsce na ceremonię plenerową. Wielkim walorem obiektu jest pełna energii managerka z wizją, dużym poczuciem estetyki, doświadczeniem i zaangażowaniem. Pomoże Ci zorganizować wymarzone przyjęcie.

Max. liczba gości na weselu: 150
Odległość od Warszawy: ok. 20km

Ogród Babette

ul. Główna 22
05-280 Rusiec
tel: 512 263 483
ogrod-babette.com


Rustykalne miejsce na wesele Górki Zielone

Górki Zielone

Jeśli marzy Ci się wielkie rustykalne wesele w okolicach Warszawy, rozważ wybór Górek Zielonych. Tak dużej liczby gości (maksymalnie 280 osób) nie pomieści żadna stodoła weselna w Polsce. Obiekt jest malowniczo położony na terenie mazowieckiego parku krajobrazowego. Otoczony jest rozległym trawnikiem. Od strony wejścia rozpościera się brzozowy zagajnik, który doskonale sprawdzi się podczas sesji ślubnej. Górki Zielone składają się z dwóch sal weselnych o drewnianej konstrukcji. Główna sala z charakterystycznym centralnie położonym kominkiem mieści do 230 gości weselnych a mniejsza do 50. Istnieje możliwość połączenia obu przestrzeni na potrzeby największych wesel. Liczne girlandy świetlne, lampiony, świece i wiele innych bliskich naturze dekoracji nadają miejscu rustykalnego klimatu.

Powierzchnia obiektu: 450m2
Max. liczba gości na weselu: 280
Odległość od Warszawy: ok. 30km

Górki Zielone

ul. Partyzantów 1
05-311 Górki
tel: 739 284 848
gorki.pl


Rustykalne miejsce na wesele Osada Firleje

Osada Firleje

Osada Firleje to sielska kraina zajmująca powierzchnię blisko 10 hektarów. Sercem Osady jest zbudowany z drewnianych bali i kryty gontem dwór szlachecki. Wystrojem i klimatem przypomina on wielką stodołę weselną. Jeśli marzy Ci się wielkie wesele w stylu rustykalnym w okolicach Warszawy i planujesz zaprosić do 170 gości, rozważ wybór Firlejów. W centralnej części dworu znajduje się parkiet taneczny, dobrze widoczny z każdego miejsca. Bawiących się gości można również obserwować z antresoli, gdzie mieści się część stołów. Za lokalem znajduje się taras, który podczas przyjęcia służy jako strefa relaksu. Wokół dworu rozpościera się rozległa łąka. Są hamaki, leżaki, ławki do siedzenia.

Max. liczba gości na weselu: 170
Odległość od Warszawy: ok. 30km
Liczba miejsc noclegowych: 8 (4 pokoje dwuosobowe)

Osada Firleje

ul. Wrzosowa 3
96-321 Musuły
tel: 577 080 775
firleje.pl


Rustykalne miejsce na wesele Stara Oranżeria

Stara Oranżeria

Stara Oranżeria to romantyczne i magiczne miejsce pełne kwiatów i dzikiej przyrody położona ledwie 30 minut jazdy samochodem od Centrum Warszawy. Obiekt to dawna szklarnia, która została zaadoptowana do organizacji wesel w stylu rustykalnym do 100 osób. Jest niezwykle klimatycznym miejscem, ogrodem po szkłem, gdzie pośród zieleni i kwiatów możesz usiąść z najbliższymi i poczuć się niczym Alicja w Krainie Czarów. Tu wszystko jest naturalne. Atmosferę miejsca tworzą nie tylko kwiaty, ale też ciepłe i bliskie człowiekowi materiały jak drewno czy glina. Wszystkie dekoracje utrzymane są w stylu rustykalnym: siedziska, stoły, lampy i mają własną duszę. Właścicielka, kobieta o wielkim sercu, Pani Ania, stworzyła to urokliwe miejsce o niespotykanym wystroju z kompletnej ruiny. W zniszczonej starej szklarni dostrzegła potencjał i stworzyła najbardziej naturalne, kwiatowe i kolorowe miejsce na przyjęcie weselne w województwie mazowieckim. Stara Oranżerią jest świetną alternatywą dla stodół na wesele. Trudno o bardziej malowniczą i romantyczną przestrzeń na ślub i przyjęcie w plenerze.

Powierzchnia obiektu: 250m2
Max. liczba gości na weselu: 100
Odległość od Warszawy: ok. 20km

Stara Oranżeria

ul. Marii Świątkiewicz 35b
05-552 Mroków
www.staraoranzeria.pl


Spichlerz Villa Julianna

Jednym z najładniejszych i najbardziej popularnych miejsc na wesele w okolicach Warszawy jest Villa Park Julianna w Julianowie. Od niedawna Julianna ma młodszego brata. Tuż obok weselnego dworku powstał bowiem Spichlerz Villa Julianna. Stworzony został w nieco innym stylu rustykalno-industrialnym. Wysoki na 12m obiekt jest w stanie pomieścić nawet dwustu gości. Wnętrze Spichlerza jest minimalistyczne. Industrialnego charakteru nadaje czerwona cegła. Rustykalny klimat tworzą natomiast rośliny oraz drewniane słupy i belki. Wnętrze urozmaica antresola, gdzie mieści się bar i strefa chillout. Obiekt dzięki oknom dachowym jest znacznie jaśniejszy od tradycyjnej stodoły na wesele. Z uwagi na dużą przestrzeń przeznaczony jest do organizacji większych przyjęć weselnych.

Max. liczba gości na weselu: 200
Odległość od Warszawy: ok. 10km

Spichlerz Villa Julianna

ul. Kombatantów 2
05-500 Julianów
tel: 731 585 505
spichlerz.villajulianna.pl


Rustykalne miejsce na wesele Folwark u Różyca

Folwark u Różyca

Folwark u Różyca jest miejscem jedynym w swoim rodzaju. Położony jest nieopodal Warszawy nad Zalewem Zegrzyńskim. Wystrój dworku mocno kontrastuje ze współczesnym minimalistycznym trendem. Wszędzie panuje przepych, jednak z dbałością o najmniejszy detal. Wystrój nawiązuje do polskiej tradycji i historii. Również menu w całości oparte jest o tradycyjne dania kuchni polskiej. Tutaj możesz urządzić przyjęcie weselne w stylu rustykalnym w klimacie „Wesela” Wyspiańskiego. W zależności od liczby gości wesele do dyspozycji masz aż trzy sale. Salon Dulskiej przewidziany jest na kameralny obiad w najbliższym gronie. Weranda będzie doskonałym wyborem na wesele nieprzekraczające 70 osób. Na największe, najbardziej huczne imprezy weselne przewidziany jest Teatr. Otoczony zewsząd ludowymi dekoracjami, w cudownej rodzinnej i staropolskiej atmosferze możesz bawić się tu w gronie aż 200 osób. Nie tylko wystrój i kuchnia, ale też i atrakcje związane są ze sztuką ludową. Plecenie wianków z kwiatów z pewnością na długo zostanie w pamięci gości weselnych.

Max. liczba gości na weselu: 200 (Teatr), 70 (Weranda), 30 (Salon Dulskiej)
Odległość od Warszawy: ok. 30km
Liczba miejsc noclegowych: 30

Folwark u Różyca

ul. Wczasowa 48
05-127 Białobrzegi
tel: 22 625 70 66


Rustykalne miejsce na wesele Błażejówka

Błażejówka

Ostatnie proponowane przeze mnie rustykalne miejsce na wesele mieści to Ośrodek Agroturystyczny Błażejówka. Ktoś kiedyś powiedział, że jak nie ma Cię w sieci, to tak jakbyś nie istniał. Jeśli to prawda, lokal weselny w Błażejówce jest obiektem widmo. Trudno znaleźć jakiekolwiek informacje w wyszukiwarce google na temat ośrodka. Mam jednak to szczęście, że fotografowałem rustykalne wesele w Błażejówce, więc na własne oczy przekonałem się, jak piękne jest to miejsce i jaki ma potencjał. Wszystkie zabudowania utrzymane są w wiejskim klimacie. Przed lokalem przypominającym klimatem stodołę weselną znajduje się duży staw z drewnianą altaną. Ogród jest bardzo zadbany, pełen kwiatów i zadrzewiony. Aż trudno uwierzyć, że gospodarstwo pozostaje nieznane, choć leży w tak bliskiej odległości od Warszawy.

Ślub kościelny w plenerze – Rustykalne wesele w Błażejówce: vascoimages.pl/slub-koscielny-w-plenerze

Max. liczba gości na weselu: 200
Odległość od Warszawy: ok. 80km

Błażejówka

Chotynia 46
08-460 Chotynia
tel: 607 391 117
www.facebook.com/blazejowka