Poradnik ślubny

Sesja narzeczeńska

Sesja narzeczeńska – kompletny poradnik dla par

Sesja narzeczeńska inaczej nazywana jest sesją przedślubną, sesją zaręczynową lub sesją dla par. Idea jest ta sama. Spotykamy się w przyjemnym miejscu i spędzamy czas w miłej, radosnej atmosferze. Spacerujemy, wygłupiamy się, a ja robię Wam zdjęcia. Żadnego pozowania! Sesja narzeczeńska to radość, naturalność, spontaniczność.

Czytaj dalej

Stodoła na wesele Cicha 23 Mała Stajnia

Stodoła na wesele w okolicach Warszawy – 9 obłędnych miejsc

Wesele w stodole odbywa się w duchu „slow wedding”. Miejsca te sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz, spacerowaniu po gospodarstwie, rozmowach pod gołym niebem, huśtaniu się na hamakach czy sączeniu drinków na leżakach. Harmonogram wesela nie jest napięty i nie trzeba gonić za kolejnymi atrakcjami weselnymi.

Czytaj dalej

Atrakcje na wesele

Przygotowania do ślubu – 17 porad innych niż wszystkie

Zależy mi, aby Wasza uroczystość była jak najpiękniejsza, dlatego postanowiłem spisać moje spostrzeżenia i wskazówki dotyczące przygotowań ślubnych. W artykule poruszam zagadnienia, o których możesz nie pomyśleć, a które mogą mieć istotny wpływ na to, jak będzie wyglądał Wasz wielki dzień. Jestem przekonany, że znajdziesz tu coś wartościowego dla siebie.

Czytaj dalej

Pytania do fotografa ślubnego

25 pytań do fotografa ślubnego – odpowiada Vasco Images

Lista 25 ważnych pytań do fotografa ślubnego. Na większość z nich na pewno znajdziecie odpowiedź na stronie fotografa, w jego ofercie lub umowie. Inne mogą wykraczać poza zakres interesującej Was usługi. Z pewnością jednak doszukacie się kilku ważnych pytań, które mogłyby Wam nie przyjść do głowy podczas spotkania z fotografem ślubnym.

Czytaj dalej

24 ulubione miejsca na sesję zdjęciową w Warszawie i okolicach

Lista wszystkich moich ulubionych miejsc na sesję narzeczeńską i ślubną. Każde miejsce opatrzyłem sześcioma fotografiami, krótkim opisem, a także w zdecydowanej większości linkiem do przykładowej sesji zdjęciowej. Mam nadzieję, że dzięki artykułowi znajdziesz idealną dla siebie lokalizację niezależnie czy jesteś fotografem czy przyszłą parą młodą.

Czytaj dalej

fotograf na ślub cywilny w Warszawie

Fotograf na ślub cywilny w Warszawie

W naszej kulturze ślub często utożsamiamy jest z weselem, z wielką imprezą do białego rana. Wesele to element naszej tradycji. Nie każdy jednak ma ochotę tak hucznie świętować dzień ślubu. Wiele par decyduje się na sam ślub cywilny w urzędzie stanu cywilnego. Zamiast wesela wraz z najbliższymi udają się na rodzinny obiad do restauracji lub domowego zacisza. Co prawda sama ceremonia cywilna w USC jest...

Czytaj dalej

Atrakcje na wesele

Atrakcje na wesele – 30 pomysłów jak uatrakcyjnić przyjęcie

Marzycie, aby Wasze wesele było wspaniałe, radosne i eleganckie. Piękna sala, najbliższa rodzina i przyjaciele, świetny zespół/DJ - to z pewnością klucz do udanego wesela. Warto jednak zadbać o kilka dodatkowych elementów, kilka atrakcji na weselu, które wprawią wszystkich gości w jeszcze lepszy nastrój, a Wasze przyjęcie uczynią niezapomnianym i wyjątkowym.

Czytaj dalej

Zimne ognie na wesele

Zimne ognie na weselu. Jak zorganizować? 5 przydatnych porad

Od kilku lat jedną z najpopularniejszych atrakcji na weselu są zimne ognie. Jest to świetna, angażująca wszystkich gości zabawa, z której powstaje piękna pamiątka w postaci zdjęć. Zapalone po zmroku zimne ognie tworzą magiczną scenerię. W środku tej scenerii znajduje się para młoda, która przytula się, całuje, tańczy lub wygłupia się. Fotograf ślubny dba o to, aby ta pełna blasku atmosfera przekuła się na piękne zdjęcia.

Czytaj dalej

Reportaż ślubny

Reportaż ślubny – historia dnia Twojego ślubu

Reportaż ślubny to historia dnia Twojego ślubu opowiedziana za pomocą zdjęć. Dobrze wykonany powinien być wciągający nie tylko dla głównych bohaterów wydarzenia, ale także dla osób postronnych. Dobry fotoreportaż można porównać do dobrej książki, w której stopniowo poznajemy losu bohaterów. Świetna książka może być tak wciągająca, że nie sposób się od niej oderwać.

Czytaj dalej

Jak wybrać fotografa ślubnego

Jak wybrać najlepszego fotografa ślubnego?

Po kilku dniach od ślubu kwiaty więdną, a sukienka trafia do szafy. Tym co zostaje z Wami najdłużej, na całe życie są zdjęcia ślubne. Pamięć ludzka jest niestety ulotna i z czasem obrazy z Waszego wielkiego dnia się zamazują. Oczywiście te w głowie. Zdjęcia ślubne oglądane na ekranie monitora czy w albumie nigdy nie stracą swojego blasku. Do fotografii będziecie wracać na spotkaniach rodzinnych...

Czytaj dalej

Współpraca z fotografem ślubnym

Jak przebiega współpraca z Vasco Images

Jeśli zatrudnicie fotografa ślubnego z najwyższej półki, możecie być niemal pewni, że efekt w postaci zdjęć przerośnie Wasze oczekiwania. Wybór fotografa, którego styl i osobowość są Wam najbliższe, jest kluczowy. Niemniej bardzo duży wpływ na końcowe dzieło ma współpraca między parą młodą a fotografem ślubnym. Jak ona wygląda? Opiszę ją na podstawie własnych doświadczeń.

Czytaj dalej