fotograf na ślub cywilny w Warszawie

W naszej kulturze ślub często utożsamiamy jest z weselem, z wielką imprezą do białego rana. Wesele to element naszej tradycji.  Nie każdy jednak ma ochotę tak hucznie świętować dzień ślubu. Wiele par decyduje się na sam ślub cywilny w urzędzie stanu cywilnego. Zamiast wesela wraz z najbliższymi udają się na rodzinny obiad do restauracji lub domowego zacisza. Popularnym wyborem Par Młodych jest ślub cywilny w Pałacu Ślubów w Warszawie i kameralny obiad rodzinny w restauracji na Starym Mieście. Co prawda sama ceremonia cywilna w USC jest znacznie skromniejsza od ślubu zwieńczonego weselem dla ponad setki osób, nie znaczy to jednak, że nie zasługuje na wspaniałe zdjęcia zrobione przez profesjonalnego fotografa ślubnego. Ślub cywilny jest przecież jednym z najważniejszych wydarzeń w naszym życiu.

Piękne zdjęcia ślubne ze ślubu cywilnego

Podczas ślubu cywilnego w USC panuje znacznie bardziej swobodna atmosfera niż w kościele. Coraz więcej urzędników nie ogranicza się jedynie do ślubnych formalności, ale uśmiechem i ciepłym słowem stara się rozluźnić lekkie napięcie na początku ceremonii. Ślub cywilny to nie tylko składanie przysięgi, zakładanie obrączek i podpisy na dokumentach. To także są wielkie emocje, które towarzyszą Wam przez całą uroczystość, emocje, które fotograf ślubny będzie uwieczniał na zdjęciach. Fotografowanie podczas ślubu cywilnego nie ogranicza się jedynie do dokumentowania następujących po sobie wydarzeń. To co najpiękniejsze dzieje się na Waszych twarzach, to radość, wzruszenie, spontaniczne reakcje. Uwiecznienie tych momentów to zadanie dla profesjonalnego fotografa ślubnego, a nie dla Waszych gości. Lepiej, żeby rodzina i znajomi podziwiali Was własnymi oczami, a nie przez ekrany aparatów fotograficznych czy smartfonów.

Zdjęcia na ślubie cywilnym w Warszawie

Sesja zdjęciowa po ślubie cywilnym

Fotografie ze ślubu cywilnego warto wzbogacić o zdjęcia z krótkiej sesji ślubnej bezpośrednio po uroczystości. Dobremu fotografowi ślubnemu wystarczy 15 minut, aby stworzyć piękne zdjęcia obrazujące Waszą miłość. To na tyle krótki czas, że dodatkowe zdjęcia spokojnie uda się wkomponować w harmonogram dnia. Nim goście wygodnie rozsiądą się w restauracji po ceremonii, Wy już będziecie po sesji ślubnej. Bierzecie ślub cywilny w Pałacu Ślubów w Warszawie? Warto wykorzystać piękną przestrzeń Starego Miasta. Kilkanaście minut zdjęć z pewnością zaowocuje pięknymi i romantycznymi fotografiami.

Ile kosztuje fotograf na ślub cywilny?

Wynajęcie fotografa na ślub cywilny w Warszawie jest wielokrotnie niższa niż w przypadku całodniowego reportażu ślubnego. Należy jednak pamiętać, że cena usługi obejmuje nie tylko zdjęcia trwające 60 minut podczas ślubu cywilnego, życzeń i toastu. Praca fotografa ślubnego to także przygotowanie umowy, przyszykowanie sprzętu fotograficznego, dojazd, powrót, zgranie zdjęć (to może być nawet 1000! fotografii), selekcja fotografii, obróbka graficzna, stworzenie galerii zdjęć, przygotowanie slideshow. 60 minut zdjęć oznacza ok. 10h pracy dla profesjonalnego fotografa ślubnego!

Oferta cenowa - ślub cywilny w Warszawie

ŚLUB CYWILNY

zdjęcia podczas ceremonii i życzeń
(do 45 minut zdjęć)

35-45 fotografii poddanych obróbce graficznej

prywatna galeria internetowa

slideshow online

dojazd na ślub

Cena: 1100 zł
Ślub cywilny oferta fotografii ślubnej

Zdjęcia z ceremonii warto wzbogacić o sesję ślubną

Ślub cywilny z sesją oferta

ŚLUB CYWILNY + SESJA ŚLUBNA

zdjęcia podczas ceremonii i życzeń
krótka sesja ślubna
(do 75 minut zdjęć)

50-60 fotografii poddanych obróbce graficznej

prywatna galeria internetowa

slideshow online

dojazd na ślub

Cena: 1500 zł

Jak wyglądają gotowe zdjęcia z Urzędu Stanu Cywilnego?

Przykładowe galerie zdjęć ślubnych z Pałacu Ślubów

Kiedy rezerwować termin ślubu cywilnego u fotografa?

Pytanie jest zasadne, gdyż nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Jeśli planujecie ślub cywilny w USC w listopadzie, grudniu, styczniu, lutym lub marcu, można rezerwować fotografa ślubnego z większym wyprzedzeniem. W tych miesiącach co prawda odbywa się mniej wesel, więc fotografowie ślubni są bardziej dostępni. Jest duża szansa, że traficie akurat w wolny termin fotografa.

Od kwietnia do października trwa tzw. sezon ślubny. Dobry fotograf ślubny ma zajętą większość weekendów, przede wszystkim piątki i soboty. Czy trzeba więc umawiać się z fotografem ślubnym z dużym wyprzedzeniem? Niekoniecznie. Może to być dla Was nieco nieintuicyjne, ale w okresie letnim lepiej rezerwować termin u dobrego fotografa… na ostatnią chwilę. Już wyjaśniam, dlaczego. Profesjonalny fotograf ślubny utrzymuje się przede wszystkim z tworzenia całodniowych reportaży ślubnych obejmujących przygotowania do ślubu, ceremonię ślubną i wesele. Może nie chcieć rezerwować wolnej soboty z dużym wyprzedzeniem na 30-minutową uroczystość w urzędzie stanu cywilnego, jeśli w perspektywie ma możliwość sfotografowania dużej uroczystości za kilkukrotnie większe wynagrodzenie. Jeśli jednak fotograf ślubny ma wolny termin na dwa tygodnie przed Waszą uroczystością, chętnie podejmie się mniejszego zadania – sfotografowania ślubu cywilnego. Macie więc szanse upolować profesjonalnego fotografa ślubnego z absolutnie z najwyższej półki.

Zapytaj o wolny termin

Najpiękniejszy urząd na ślub cywilny w Warszawie – Pałac Ślubów

Najpopularniejszym urzędem stanu cywilnego w Warszawie jest Pałac Ślubów na Starym Mieście. Nic dziwnego, Pałac Ślubów jest atrakcyjnie położony tuż obok Zamku Królewskiego, i dysponuje dwoma najpiękniejszymi salami ślubnymi w Polsce! Na pierwszym piętrze położna jest mniejsza sala mieszcząca około 40 osób. Jeśli planujecie zaprosić większą liczbę osób, skorzystajcie z położonej na drugim piętrze sali przewidzianej dla 85 gości. Pałac Ślubów oferuje przestrzenie idealne na toast i życzenia. Zabytkowe podziemia pałacu doskonale sprawdzą się w okresie zimowym. Latem ślubny toast można wznieść na zewnątrz, na malowniczo położonym tarasie od strony bulwarów wiślanych.

Fotograf na ślub cywilny w Warszawie

Aby zdjęcia były jeszcze piękniejsze – kilka porad fotografa ślubnego

Fotograf ślubny zrobi, co w jego mocy, żeby stworzyć dla Was najpiękniejsze zdjęcia ze ślubu cywilnego. Wy jednak również możecie mu w tym pomóc. Wystarczy, że przeczytacie i wcielicie w życie podczas ceremonii ślubnej kilka prostych rad:

  • Powoli i z uśmiechem – Idąc na miejsce ceremonii ślubnej (i opuszczając salę ślubów), nie patrzcie pod nogi. Z uśmiechem na twarzy rozglądajcie się po gościach. Idźcie wolno, aby każdy, kto przyszedł na Wasz ślub cywilny, mógł się na Was napatrzeć.
  • Cieszcie się – Nie krępujcie się okazywać sobie czułości. Uśmiech, mrugnięcie okiem, chwycenie się za ręce – każdy fotograf ślubny marzy o tym, aby to uchwycić. Przeżywajcie wspólnie uroczystość i cieszcie się tą niezwykłą chwilą. Ślub cywilny nie jest zadaniem do odhaczenia.
  • Przysięga – Przysięgę mówcie do siebie, patrząc sobie w oczy. Urzędnik poprosi Was, abyście powtarzali po nim słowa. Nie musicie na niego zerkać, skupcie się na sobie. Na czas zakładania obrączek koniecznie odłóżcie bukiet. Jeśli zostanie on w ręku Panny Młodej, bukiet ślubny prawdopodobnie zasłoni Wasze dłonie. Nikt włącznie z fotografem ślubnym nie zobaczy tego wzniosłego momentu! Obrączkę zakładajcie powoli, bardzo powoli. Rozkoszujcie się tą chwilą. Po przysiędze nie krępujcie się pocałować. Macie do tego pełne prawo. To jest najlepszy moment, aby wykonać jakiś szalony gest. Mocny uścisk, okrzyk, ręce triumfalnie podniesione w górę. Dajcie upust swojej radości. Jesteście mężem i żoną!

Szukasz fotografa na ślub cywilny w USC w Warszawie?

Chętnie wykonam dla Ciebie zdjęcia. Napisz do mnie: