Warszawa i okolice obfitują w wiele pięknych miejsc, w których można wykonać odjazdową sesję zdjęciową: narzeczeńską, ślubną czy rodzinną. Miasto nieustannie się zmienia i staje się coraz atrakcyjniejsze dla mieszkańców dzięki licznym nowym inwestycjom a także rewitalizacją starych obiektów. Do niedawna myślenie o miejscu na sesję zdjęciową ograniczało się do Łazienek Królewskich, Starego Miasta, starej Pragi czy mostu Gdańskiego. Te lokalizacje już dawno stały się passę. Warszawa ma do zaoferowania fotografom i przyszłym parom młodym znacznie więcej fotogenicznych przestrzeni. 

Każdego roku wykonuję wiele sesji narzeczeńskich i ślubnych i nieustannie szukam nowych atrakcyjnych miejsc. Często słyszę pytanie od moich par, czy mogę polecić fajne miejsce na sesją narzeczeńską czy ślubną. Postanowiłem więc spisać wszystkie moje ulubione miejsca na sesję zdjęciową i podzielić się nimi poprzez ten artykuł. Każde miejsce opatrzyłem sześcioma fotografiami, krótkim opisem, a także w zdecydowanej większości linkiem do przykładowej sesji zdjęciowej. Mam nadzieję, że dzięki artykułowi znajdziesz idealną dla siebie lokalizację niezależnie czy jesteś fotografem czy przyszłą parą młodą.

24 miejsca na sesję zdjęciową w Warszawie i okolicach

Bulwary Wiślane - miejsce na sesję dające nieskończenie wiele możliwości

Bulwary wiślane to wspaniałe miejsce na sesję narzeczeńską. Kilkukilometrowa promenada wzdłuż Wisły daje fotografowi szeroki wachlarz możliwości. Moim ulubionym odcinkiem jest ten między mostem Świętokrzyskim a Śląsko-Dąbrowskim. Są tu: tarasy widokowe, ciekawa mała architektura, strefa relaksu z leżakami, ławki kamienne, zieleń, mała piaszczysta plaża, przejścia podziemne pod trasą W-Z  i oczywiście knajpki. Ważny jest wybór pory dnia. O świcie bulwary nie tylko będą wyludnione, ale też pięknie oświetlone wschodzącym słońcem. O zachodzie w ciepłe dni jest tu tak dużo ludzi, że trudno uwiecznić jakiś szerszy kadr bez przechodniów w tle. Oczywiście można to potraktować jako walor. Rozpędzeni rowerzyści potrafią stworzyć ciekawą plamę na fotografii, dodając jej dynamizmu.

Sesja narzeczeńska na bulwarach wiślanych w Warszawie: vascoimages.pl/sesja-narzeczenska-bulwary-wislane

Dolina Służewiecka - dzika przyroda i atrakcyjna architektura w jednym miejscu

Zdjęcia na łonie natury i na tle nowoczesnej architektury na jednej sesji zdjęciowej? Tak, to możliwe. Takie miejsce na sesję znajdziecie na Służewiu w Warszawie. Służewski Dom Kultury położony jest na terenie Parku Dolina Służewska. SDK to zespół budynków stylizowanych na wiejskie siedlisko. Na terenie domu kultury mieści się między innymi: zagroda dla kóz, ogródek warzywny i elektrownia wiatrowa. Bryły budynków są proste, a drewno, szkło i metal są dominującymi materiałami budowlanymi. Możesz tu stworzyć minimalistyczne portrety na tle czarnej elewacji budynku, po czym trzy minuty później fotografować parę wśród trzcin obficie rosnących wzdłuż potoku służewskiego. Dalej można przejść gruntową ścieżką wzdłuż potoku. Na zróżnicowanym terenie Doliny Służewskiej okazji do ciekawych zdjęć z pewnością nie zabraknie. Teren jest urozmaicony: potok, oczka wodne różnorodna roślinność, spore różnice wysokości, gruntowe a nie betonowe ścieżki.

Sesja narzeczeńska o wschodzie słońca w Warszawie: vascoimages.pl/sesja-narzeczenska-wschod-slonca

Plac Europejski w Warszawie - miejska sesja wśród wieżowców

Plac Europejski w Warszawie to jedno z moich ulubionych miejsc na sesję zdjęciową (narzeczeńską, portretową) w miejskim klimacie. Usytuowany jest w obrębie kwartału ulic: Towarowej, Grzybowskiej, Wroniej i Łuckiej w sąsiedztwie biurowca Warsaw Spire. Przestrzeń jest otwarta dla wszystkich. Nie spotkasz tu nadgorliwego strażnika, który uprzejmie poprosi Cię o pozwolenie na zdjęcia. Tym co wyróżnia Plac Europejski jest mała architektura, fontanna, ławki, leżaki, zieleń, zróżnicowane podłoże. Znajdziesz tu murale, instalację “Kocham Warszawę”, a charakterystyczne okna wystawowe, w których prezentowane są ekspozycje czasowe. Wszystko to  zachęca nie tylko do spędzenia tu wolnego czasu, ale jest też świetnym tłem do zdjęć.  W 2017 roku Plac został wyróżniony nagrodą mieszkańców w III edycji Nagrody Architektonicznej Prezydenta Warszawy.

Sesja narzeczeńska w miejskiem klimacie: vascoimages.pl/sesja-narzeczenska-centrum-warszawy

Centrum Praskie Koneser - miejska sesja w klimatycznym miejscu

Koneser, czyli dawna Wytwórnia Wódek, mieści się na ulicy Ząbkowskiej w Warszawie. Przez długie czas przestrzeń ta była opustoszała, lecz kilka lat temu w Konesera tchnięto nowe życie. Przeszedł gruntowną rewitalizację. Obecnie miejsce to jest jedną z perełek na mapie Warszawy. W tej nowocześniej, postindustrialnej przestrzeni znajdziesz restauracje, sklepy, muzea, galerie sztuki czy przestrzenie eventowe. Ze względu na swoją różnorodność jest to też znakomite miejsce na miejską sesję zdjęciowa narzeczeńską bądź portretową. Można tu zrobić fantastyczne zdjęcia w niemal każdym zakamarku. Dzięki promieniom odbijającym się od szyb lub wpadającym przez wąskie prześwity między zabudowaniami, o różnych porach dnia powstają tu fantastyczne i nietypowe warunki oświetleniowe. A jeśli jeśli przestrzeń Konesera okaże się dla Ciebie niewystarczająca, zawsze można przenieść sesję w inne pobliskie miejsca: na Starą Pragę bądź do Portu Praskiego.

Sesja narzeczeńska na Pradze w Warszawie: vascoimages.pl/sesja-narzeczenska-warszawska-praga

Piachy Grochalskie - miejsce na sesję w klimacie pustynnym

Przypuszczam, że jak myślisz o miejscu na sesję narzeczeńską bądź ślubną w klimacie pustynnym, do głowy przychodzi Pustynia Błędowska i Słowiński Park Narodowy. Cudze chwalicie, swego nie znacie. W północnej części Kampinoskiego Parku Narodowego, w miejscowości Stare Grochale, ledwie 40 km od Centrum Warszawy znajdziesz najprawdziwszą pustynię zwaną Piachami Grochalskimi. Wikipedia podaje, że Grochalskie Piachy to największy obszar piaszczystych wydm w Polsce, a zarazem najlepiej zachowane wydmy śródlądowe w Europie. To tutaj kręcono sceny do filmów „Operacja Samum”,  „W pustyni i w puszczy” i wykonano sesje narzeczeńskie i ślubne autorstwa Vasco Images. Warto jednak dodać, że teren Piachów Grochalskich to obszar poligonu wojskowego. Choć teren poligonu nie jest ogrodzony, możesz gdzieniegdzie natknąć się na tablice „Teren wojskowy. Wstęp wzbroniony”.

Sesja narzeczeńska na wydmach pod Warszawą: vascoimages.pl/sesja-plenerowa-na-wydmach

Ogród Botaniczny w Powsinie - miejsce na sesję w razie niepogody

Ogród Botaniczny w Powsinie to przepiękne miejsce na sesję ślubną lub narzeczeńską zwłaszcza wśród miłośników kwiatów. W kwietniu i w maju kwitną tu między innymi: magnolie, różaneczniki, azalie i rododendrony. Kolorowe kwiaty tworzą bajkową scenerię do zdjęć. Warto więc zaplanować tu sesję zdjęciową w środku kalendarzowej wiosny, aby uchwycić najpiękniejsze i najbardziej kolorowe walory ogrodu. Na terenie Ogrodu Botanicznego w Powsinie znajduje się oranżeria, która jest świetnym miejscem na sesję plenerową na wypadek deszczowej pogody. Oranżeria to malowniczy świat roślin tropikalnych. Ciepło i bardzo duża wilgotność powodują, że poczujecie się tu jak w tropikach. Przestrzeń szklarni jest tak różnorodna, że można tu zrealizować sesję narzeczeńską lub ślubną od A do Z. Wybierając Ogród w Powsinie na miejsce sesji zdjęciowej należy jednak pamiętać, że dyrekcja Ogrodu pobiera opłatę za sesję w wysokości 200 zł.

Sesja ślubna w Ogrodzie Botanicznym w Powsinie: vascoimages.pl/sesja-slubna-ogrod-botaniczny-w-powsinie

Centrum Warszawy - Rondo Dmowskiego i okolice

Czy sesja musi mieć z góry założone miejsce na zdjęcia? Umawiając się w samym sercu Warszawy, przy Metrze Centrum, masz mnóstwo możliwości.  Możesz udać się w stronę Pałacu Kultury Nauki, Domów Towarowych Centrum, Placu Grzybowskiego, ulicy Chmielną, Nowego Światu czy Krakowskiego Przedmieście. Wszędzie można zrobić ciekawe zdjęcia. Scenariusz na sesję nie musi być gotowy. Decyzję, w jakim kierunku pójść, można podejmować na bieżąco w zależności od nastroju, pogody lub… stanu żołądka. Jako że Centrum Warszawy popołudniami wypełnione jest ludźmi, warto wykorzystać ten aspekt na zdjęciach.

Sesja narzeczeńska w Centrum Warszawy: vascoimages.pl/sesja-plenerowa-w-miejskim-klimacie

Wrzosowisko w Mostówce - romantyczne miejsce na sesję na przełomie sierpnia i września

W okolicach Warszawy nie ma dziewiczych jezior, morza czy gór. Nie znaczy to jednak, że brakuje miejsc na sesję zdjęciowa na łonie natury. We wsi Mostówka położonej w odległości 50 km od Warszawy na trasie dogi ekspresowej S8 w stronę Wyszkowa mieści się jedno z największych wrzosowisk w Europie. Oczywiście najpiękniej tu jest na przełomie sierpnia i września, kiedy wrzosy kwitną na filoletowo, tworząc ciągnący się po horyzont fioletowy dywan. Nie spotkacie tu właściwie nikogo poza… fotografami wykonującymi sesje ślubne i przede wszystkim rodzinne. Powierzchnia wrzosowiska zajmuje jednak obszar ponad 400 hektarów, więc dla każdego znajdzie się trochę przestrzeni.

Sesja ślubna na wrzosowisku nieopodal Warszawy: vascoimages.pl/malownicza-sesja-slubna-na-wrzosowisku

Bagno Jacka - miejsce na sesję na łonie natury blisko Warszawy

Bagno Jacka to rezerwat przyrody leżący na granicy Warszawy, należący do lasów Rembertowsko-Okuniewskich. Wielkim walorem Bagna Janka poza oczywiście dziką przyrodą jest dostępność miejsca. Zwykle takie torfowiska leżą na odludziu i trzeba przejść długą drogę, aby się do nich dostać. Bagno Jacka położone jest tuż przy drodze wojewódzkiej nr 637 z Warszawy do Węgrowa. Samochód można zostawić przy stacji kolejowej Warszawa-Wesoła, a stamtąd jest już tylko 200 m do celu. Bagno Jacka to przepiękne dzikie miejsce na sesję zdjęciową, ale ma jednak pewna wadę. Z uwagi na podmokły teren w okresie letnim komary potrafią uprzykrzyć życie. Dlatego pamiętaj o zbabraniu spray na komary. Może uratować sesję.

Soho Factory na Pradze - miejsce na sesje w stylu industrialnym

Soho Factory to industrialne miejsce na sesję zdjęciową, raczej na narzeczeńską, choć zdarzyło mi się wykonywać tu również zdjęcia ślubne. Soho zlokalizowane jest na ulicy Mińskiej w warszawie. Przestrzeń ma w sobie coś niezwykłego, taki artystyczny miszmasz. Znajdziesz tu wielkie neonowe napisy, mury z czerwonej cegły, instalacje, kolorowe ściany, fotele, skrzynie, leżaki, palety. Właściwie na każdym razem miejsce to wygląda inaczej. Cały czas ewoluuje. Niestety teren ten z roku na rok kurczy się. W miejsce starych starych hal powstają budynki mieszkalne. Jeśli chcesz tu zrobić industrialną sesję zdjęciową, lepiej się pospiesz, bo wkrótce może to być niemożliwe. Zdecydowanie lepiej jest wykonać sesję o świcie niż wieczorem. Rano nie ma tu ludzi ani samochodów.

Sesja narzeczeńska w Soho Factory w Warszawie: vascoimages.pl/sesja-narzeczenska-soho-factory-backstage

Pole Mokotowskie - miejsce na sesję z dużym potencjałem

Pole Mokotowskie nie jest popularnym wśród fotografów miejscem na sesję zdjęciową. Pomimo, że byłem tu setki razy na treningach biegowych i spacerach rodzinnych, nigdy nie dostrzegłem fotografa i pozującej pary. A podczas niedzielnych wizyt w Łazienkach takich tercetów spotykałem mnóstwo. Pole Mokotowskie jest fotograficznie niedoceniane, a to błąd. Park ma w sobie jakąś niezwykłą, pozytywną energię. Mimo że znam każdy zakamarek parku, to miejsce nigdy mi się nie nudzi. Czuję się tu świetnie, również z aparatem. Ta dobra energia przekłada się na zdjęcia. Sesje narzeczeńskie wykonane na Polu Mokotowskim są pełne emocji i radości. Warto umówić się na zdjęcia o świcie, kiedy park jest opustoszały. Oczko wodne i odbijające się od niego niebo stanowi piękne tło. Jest to jedno z niewielu proponowanych przeze mnie miejsc na sesję zdjęciową, gdzie dojedziesz metrem, co stanowi dodatkowy walor Pola Mokotowskiego.

Sesja narzeczeńska na Polu Mokotowskim w Warszawie: vascoimages.pl/sesja-narzeczenska-na-polu-mokotowskm

Wyspy Świderskie - wielka plaża nad Wisłą blisko Warszawy

Jeśli szukasz miejsca na sesję ślubną bądź narzeczeńską na łonie natury w Warszawie i najbliższych okolicach, tereny przy Wiśle będą znakomitym wyborem. Wisła jest największą nieuregulowaną rzeką w Europie. Dzięki temu my fotografowie możemy wykonywać zdjęcia na malowniczych rozlewiskach, wśród dzikiej przyrody. Ale nie tylko bujna zieleń i woda są świetnym tłem do zdjęć. Na wysokości wsi Ciszyca ok. 20km na południe od Warszawy mieście się ogromna dzika plaża. Kiedy pokazałem przyszłej parze młodej zdjęcia z sesji ślubnej wykonanej w tym miejscu, padło stwierdzenie: „super zdjęcia, ale chyba nie będziemy chcieli jechać na sesję aż nad morze”. Wyspy Świderskie śmiało można porównać do bałtyckiej plaży. Woda, plaża i dzika roślinność to znakomity zestaw na sesję zdjęciową na łonie natury. Warto wybrać godzinny poranne, bo w ciepłe dni jest tu sporo ludzi.

Sesja ślubna na plaży nad Wisłą: vascoimages.pl/sesja-slubna-o-wschodzie-slonca

Centrum Nauki Kopernik - sesja w tym miejscu zawsze się sprawdzi

Centrum Nauki Kopernik to jedno z moich ulubionych miejsc na sesję zdjęciową w Warszawie. Budynek i najbliższe otoczenie są tak różnorodne i atrakcyjne, że na tym niewielkim obszarze można wykonać wiele bardzo ciekawych i oryginalnych ujęć, zwłaszcza w słoneczny dzień. Sesję narzeczeńską bądź ślubną możesz rozpocząć na skwerze między Muzeum Sztuki Nowoczesnej a Centrum Nauki Kopernik. Zielony teren, wysokie schody, widoki na Wisłę, CNK i most Świętokrzyski sprawią, że prędko nie ruszysz się dalej. Spacerując wokół budynku, natkniesz się na wiele miejsc, gdzie zrealizujesz zdjęcia. Nie będzie to długi spacer ze względu na dystans, ale na czas. Może zająć nawet dwie godziny. Jeśli dach Centrum Nauki Kopernik będzie otwarty, warto to wykorzystać. Sesja zdjęciowa na dachu ma swój niepowtarzalny klimat. 

Sesja ślubna w okolicach Centrum Nauki Kopernik: vascoimages.pl/sesja-slubna-centrum-nauki-kopernik

Wydmy falenickie - małe góry blisko Warszawy

Wydmy Falenickie znane są z dwóch powodów. Po pierwsze są to najwyższe wydmy w Warszawie, a po drugie od lat odbywają się tu słynne zimowe biegi górskie. Miejsce to jest kultowe wśród biegaczy. Co weekend zjeżdżają się tu górscy biegacze i na pętli liczącej 3,3 km zaliczają nie tylko kilometry, ale tez spore wzniesienia. Przebiegłem tu setki kilometrów, zanim oświeciło mnie, że wydmy falenickie to fantastyczne miejsce na sesję narzeczeńską. Duże różnice wzniesień, gęsty las, piachy, wrzosowisko, oczko wodne tworzą świetne warunki do zdjęć. Niewiele jest tu drzew liściastych. Dominują sosny, co oznacza że warunki zdjęciowe są podobne zimą jak i latem. Uważaj tylko, żeby terminu sesji nie pokryć z zawodami biegowymi. Kilkaset biegaczy depczących po tym niewielkim terenie może mocno utrudnić zrealizowanie sesji zdjęciowej.

Sesja narzeczeńska w sosnowym lesie: vascoimages.pl/sesja-narzeczenska-w-sosnowym-lesie

Park Skaryszewski - najpiękniejszy park w Warszawie na sesję zdjęciową

Łazienki Królewskie są z pewnością najpiękniejszym, najbardziej reprezentatywnym parkiem w Warszawie. Jednak zdecydowanie wolę przyjść tu na spacer z rodziną i pokarmić wiewiórki niż zrobić sesję narzeczeńską lub ślubną. Moim faworytem wśród warszawskich parków jest park skaryszewski na Pradze Południe. Został zaprojektowany w stylu angielskim. W ogrodzie angielskim dominującymi wartościami są: swoboda, romantyzm oraz naturalność. Tu poczujesz się trochę jak w nowojorskim Central Parku. Szerokie aleje, rozległe łąki, stawy, jezioro kamionkowskie, pagórki i liczne fotogeniczne zakamarki tworzą malowniczy klimat parku. Można tu wykonać wiele sesji i na każdej odkrywać nowe ciekawe miejsca na zdjęcia, gdyż obszar parku liczy 55 hektarów. Wielki walorem Staryszaka jest jego położenie. Bliskość Centrum Warszawy sprawia, że dojedziesz tu sprawnie z każdej dzielnicy Warszawy.

Sesja narzeczeńska w parku skaryszewskim w Warszawie: vascoimages.pl/sesja-zareczynowa-czarodziejska-kraina

Ulica Wieniawskiego w Warszawie - urokliwe miejsce na sesję zdjęciową

Myślę, że o większości wymienionych w artykule miejsc na sesję narzeczeńską i ślubną w Warszawie i okolicach słyszał każdy. Ale w Warszawie są też piękne miejsca, które przez większość warszawiaków zostały nieodkryte. Ulica Wieniawskiego to spokojna, kameralna ulica położona na starym Żoliborzu między ulicą Niegolewskiego a Aleją Wojska Polskiego. Została zaprojektowana na początku XX w. przez architekta Mariana Konikiewicza dla warszawskich urzędników. Eleganckie budynki z czerwonymi dachówkami i czystymi białymi elewacjami są nie tylko świetnym tłem do zdjęć, ale też w słoneczny dzień pełnia rolę blend. Odbijające się od białych ścian promienie słoneczne znakomicie rozświetlają twarze modeli. Warunki są tu lepsze niż w niejednym studiu fotograficznym.

Zdjęcia narzeczeńskie w klimatycznej żoliborskiej uliczce: vascoimages.pl/zdjecia-narzeczenskie-na-urokliwej-zoliborskiej-uliczce

Nowe Miasto w Warszawie - ciekawsze miejsce na sesję niż Starówka

Przykładów sesji ślubnych wykonanych na Starym Mieście w Warszawie znajdziesz w internecie mnóstwo. Zdecydowanie trudniej jednak trafić na zdjęcia wykonane na sąsiednim Nowym Mieście. Nie mam pojęcia, skąd ta dysproporcja, bo moim zdaniem Nowe Miasto jest lepszym miejscem na sesję narzeczeńską czy ślubną. Na Nowym Mieście nie ma tłumów, nawet w wakacje. Nie znajdziesz tu kolorowych reklam, parasoli, ulicznych sprzedawców, czyli tego wszystkiego co między innymi charakteryzuje Starówkę.  Na Nowiem Mieście bez problemu znajdziesz odosobnione miejsca i to w bardzo bliskiej odległości od rynku. Jest też znacznie więcej zieleni niż na Starówce. Na uwagę zwraca przede wszystkim wielki dąb stojący na środku rynku. Zdjęcia w jego cieniu to tzw. „must have” sesji zdjęciowej na Nowym Mieście. Moimi trzema ulubionymi ulicami są: Kościelna, Stara i Freta. Na tym niewielkim obszarze spokojnie można wykonać całą sesję trwająca dwie godziny.

Sesja ślubna na Nowym Mieście w Warszawie: vascoimages.pl/sesja-slubna-na-nowym-miescie

Nad Wisłą przy przeprawie promowej - bardzo dzikie miejsce na sesję

Dawno, dawno temu szukałem miejsca na sesję ślubną nad Wisłą w okolicach Warszawy, gdzie możnaby dojechać Volkswagenem T2, czyli tzw. ogórkiem. Strzałem w dziesiątkę okazała się przeprawa promowa Karczew-Gassy od strony wschodniej. Nie tylko udało się ustawić pojazd nad samą Wisłą, ale też zaparkować na rozległej zielonej łące. Miejsce to tak mi się spodobało, że wykonałem tu niejedną sesję zdjęciową, głównie ślubną. Zdjęcia można zrealizować na tle Wisły, na łące, na wąskiej ścieżce wśród bujnej roślinności a także na wzniesieniu na wale przeciwpowodziowym. Bardzo malownicza jest ścieżka wzdłuż Wisły, ale też bardzo zarośnięta i czasami trudno jest przedrzeć się przez gałęzie. Zaproponowałbym ten spacer tylko parom, które każde wakacje spędzają pod namiotam a ryzyko ugryzienia kleszcza jest im niestraszne.

Sesja ślubna nad Wisłą nieopodal Warszawy: vascoimages.pl/plener-slubny-nad-rzeka

Kimura Glamping - idealne miejsce na sesję w stylu boho

Jeśli szukasz miejsca na sesję zdjęciową w stylu boho, Kimura Glamping może być świetnym wyborem. Położona jest w Markach pod Warszawą i przez płot sąsiaduje z Cichą 23. To miejsce zostało tworzone z myślą o osobach, które kochają naturę. Kimura Glamping to 4 duże namioty: Benzaiten, Tenjin, Hotei, Amaterasu z przepięknie zaprojektowana przestrzenią zarówno w środku jak i na zewnątrz. To sceneria wprost idealna na sesję ślubna w stylu boho. Spacerując między luźno rozstawionymi, znajdziesz wiele ciekawych przestrzeni do zdjęć: huśtawkę, hamak, altankę, strefę Spa z wanną i beczką na świeżym powietrzu. Warto dodać, że Kimura Galmping nie jest ogólnodostępnym miejscem na sesję. Możesz albo wynająć namiot na całą dobę albo tylko na 2h na potrzeby sesji zdjęciowej.

Plac Zbawiciela - Warszawa tętniąca życiem

Nigdy bym nie wpadł na pomysł sesji narzeczeńskiej na Placu Zbawiciela, gdyby nie moja przyszła para młoda, która była emocjonalnie związana z tymi okolicami. Nierzadko tu przyjeżdżam rowerem w okresie letnim, ale zwykle tylko na lody do znakomitej lodziarni „Na skraju tęczy: (ech, tylko szkoda, że tej tęczy już z nami nie ma). Tłumy przechodniów, uliczny gwar, stare kamienice, arkady i oczywiście kawiarnie i restauracje to największe atrybuty Placu Zbawiciela. Zaskakująco dużo znajdziesz tu „planów zdjęciowych” na tak niedużym terenie. Późnopopołudniowe światło nadaje temu miejscu wyjątkowego charakteru. Można wtedy fajnie pokombinować z kadrami, aby uzyskać oryginalne ujęcia.

Zdjęcia narzeczeńskie na Placu Zbawiciela i… na dachu budynku: vascoimages.pl/sesja-narzeczenska-na-dachu

Staw Otwarty - domek do wynajęcia pod Warszawą

Bardzo podoba mi się idea wynajęcia na jeden dzień jakiegoś klimatycznego domku i zrealizowania sesji zdjęciowej zarówno we wnętrzu i jaki w bliskim otoczeniu obiektu. Sesję można wtedy rozbudować i podzielić na dwa etapy: wieczorny przy promieniach zachodzącego słońca i poranny podczas budzenia się świata do życia. Serwisy takie jak slowhop czy alohacamp umożliwiają łatwe znalezienie prawdziwej perełki w dowolnym zakątku kraju, nawet w Warszawie. Nie trzeba wyjeżdżać aż na Mazury, aby wykonać zdjęcia w domku nad wodą. Staw Otwarty mieści się w Radości 30 minut jazdy samochodem od Centrum Warszawy. To urokliwy, drewniany 100-letni dom z wielkim tarasem zawieszonym nad wodą. Całą sesję czy to narzeczeńską, czy ślubną możesz zrealizować w promieniu 30m od domku. Nie docierają tu odgłosy cywilizacji. Szum drzew, śpiew ptaków i malowniczy staw otoczony zielenią sprzyjają wyciszeniu i powstawaniu pięknych fotografii.

Biblioteka Uniwersytetu Warszawskiego - miejsce na sesję na dachu

Nie przepadam za fotografowaniem w oklepanych miejscach w Warszawie. Z pewnością do takich lokalizacji należą: Łazienki Królewskie, Stare Miasto czy ogród przy Pałacu w Wilanowie. Do niedawna do tego grona zaliczałem dach BUW-u, ale… po sesji narzeczeńskiej, którą zrealizowałem w 2020 r. moje spojrzenie na to miejsce kompletnie się zmieniło. W okolicach BUW-u i oczywiście na samym dachu jest absolutnie czadowo! I nie mam tu na myśli widoków z dachu, ale przede wszystkim bujną zieleń, która świetnie „dogaduje się” z architekturą budynku. Jak jeszcze troszkę zawieje a słońce uśmiechnie się do pary zdjęcia robią się same. Dodatkowym atutem tego miejsca na sesję jest bliskość innych atrakcyjnych miejscówek takich jak Centrum Nauki Kopernik czy bulwary wiślane.

Park w Młochowie - piękne i mało znane miejsce na sesję zdjęciową

Zdarza się, że miejsca na sesję zdjęciową odkrywam zupełnie przypadkiem. Z uwagi na logistykę para młoda poprosiła mnie o znalezienie ładnego pleneru w południowych okolicach Warszawy. Na podstawie rekonesansu  internecie wybór padł na park w Młochowie. Do parku przyjechałem godzinę przed czasem, aby poszukać najlepszych lokalizacji na zdjęcia. Miejsce mnie zauroczyło. Na żywo prezentowało się znacznie lepiej niż na fotografiach znalezionych w internecie. Ładne alejki, starodrzew, trzy stawy, urokliwy mostek z cegły i kompletny brak ludzi sprawiają, że Młochów stał się jednym z moich faworytów na sesję zdjęciową w parku. Zdecydowanie wolę przyjechać tutaj na zdjęcia niż wykonać ją w Łazienkach Królewskich, najpopularniejszym miejscu na sesję ślubną w Warszawie.

Domki w Drzewach - piękne miejsce nieco dalej położone od Warszawy

Chyba każdy słyszał o Domkach w Drzewach, choć niekoniecznie tam był. Miejsce jest niezwykle malownicze, położone w lesie nieopodal Nałęczowa, na skraju głębokiego wąwozu. Do wyboru jest 5 apartamentów: Jodła, Grab, Sosna, Tuja, Piąty wykonanych z drewna w skandynawskim stylu. Wielkie okna od strony wąwozu sprawiają, że czujesz, jakbyś mieszkał/mieszkała w koronach drzew. Nie ma tu odgłosów ludzkiej cywilizacji, zewsząd słuchać tylko szelest liści i śpiew ptaków. Jest to bajkowa sceneria na sesję zdjęciową, zwłaszcza narzeczeńską. Można wynająć jeden z domków na dobę i zrobić zdjęcia zarówno wieczorem jak i świcie. Niestety dostępność domków to ich największy feler. Rezerwacje często sięgają dwa lata w przód, co utrudnia, a wręcz uniemożliwia zaplanowanie sesji. Domki w Drzewach to miejsce nieco bardziej oddalone od Warszawy (ok. 150km), ale dzięki drodze ekspresowej S17 trafisz tu w niecałe dwie godziny.

Sesja narzeczeńska w domku na drzewie: vascoimages.pl/sesja-przedslubna-w-domku-na-drzewie